Do Prahy přijel světoznámý autor Dan Brown

Světově známý spisovatel Dan Brown přijel poprvé do Prahy osobně představit svůj nový projekt, tentokrát však netradičně hudební. Zkomponoval The Wild Symphony pro děti každého věku, kterou sám doprovodil čtením básní o jednotlivých zvířecích přátelích za doprovodu Českého národního symfonického orchestru, jehož je naše kancelář hrdým partnerem, ve Smetanově síni Obecního domu.

Hospodářská komora Hlavního města Prahy, jejímž předsedou je společník naší kanceláře Petr Michal, ve spolupráci s magistrátem Hl. m. Prahy nabídla vstupenky na tento koncert pro talentované žáky pražských základních uměleckých škol jako odměnu za aktivní rozvoj jejich nadání. Projekt byl součástí dlouhodobé koncepce HKP zaměřené na rozvoj školství na území hlavního města a zejména motivování excelentních studentů všech oborů a věku.

Koncert byl skvělou příležitostí představit dětem a jejich rodičům světovou osobnost v nové roli a zprostředkovat jim toto setkání díky krásnému uměleckému zážitku, a tak u nich probudit zvědavost ke klasické hudbě a kreativním činnostem obecně.

Koncert provedl Český národní symfonický orchestr pod vedením dirigenta Krištofa Marka, autor symfonie četl básně anglicky, český překlad přednesla herečka Markéta Děrgelová.