Jsme poosmé Právnickou firmou roku v kategorii společenské odpovědnosti

AKCCS

AKCCS

Advokátní kancelář CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ potvrdila svou vedoucí pozici v oblasti Pro Bono a společenské odpovědnosti (CSR) a v soutěži Právnická firma roku vyhrála v této kategorii již poosmé. Kromě toho byla kancelář oceněna v 10 kategoriích jako velmi doporučovaná nebo doporučovaná kancelář. Dosáhla tak na svůj historicky vůbec nejlepší výsledek a potvrdila svoje místo mezi předními advokátními kancelářemi na českém trhu.

Kromě vítězství v kategorii Pro Bono a CSR se kancelář umístila jako velmi doporučovaná v oblastech Právo obchodních společností, Právo hospodářské soutěže, Veřejné zakázky, Restrukturalizace a insolvence, Firemní compliance, Právo životního prostředí, Energetika a energetické projekty a Logistika a dopravní stavby a jako doporučovaná v kategoriích Řešení sporů a arbitráže a Trestní právo. Navázala tak na úspěšný loňský ročník, jehož výsledky ještě vylepšila a dosáhla tak na historicky vůbec nejvyšší počet ocenění.

Ve vítězné kategorii uspěla kancelář Císař, Češka, Smutný již poosmé. Na oblast společenské odpovědnosti a pro bono se zaměřuje dlouhodobě. Společníci kanceláře již před dvanácti lety založili nadační fond Bohemian Heritage Fund, který podporuje řadu projektů zejména v oblasti vážné hudby a výtvarného umění, jež by bez jeho pomoci často vůbec nevznikly. Vlajkovou lodí nadačního fondu je stále probíhající sbírka na nové varhany pro svatovítskou katedrálu.

„Ocenění si nesmírně vážíme nejen proto, že jsme jej získali již poosmé, což vnímáme jako potvrzení naší aktivity v oblasti společenské odpovědnosti, ale zejména proto, že jsme v ní neustali ani během složité covidové doby,“ uvedl partner kanceláře Jan Sůra, který cenu převzal.

Jeho slova potvrzuje i Pavel Smutný, společník kanceláře a president nadačního fondu Bohemian Heritage Fund: „Zejména pro kulturu byl uplynulý rok a půl kritickým a znamenal drastický zásah do chodu většiny institucí a souborů. Ani na okamžik jsme neváhali s podporou našich tradičních partnerů, ale ani s iniciací zcela nových výzev, které doba přinesla. Společenská odpovědnost v našich očích není jen slušnost úspěšných firem a podnikatelů, ale každodenní způsob života, práce a vztahů s lidmi obecně.“