Náš příběh

Dělení právních služeb považujeme pro praktickou advokacii za překonané. Každodenní poskytování právních služeb na vysoké úrovni vyžaduje nejen důkladnou znalost právních předpisů, ale také jejich správnou aplikaci a hlubší znalost podnikatelských odvětví našich klientů. Tuto zásadu, na níž naše poradenství stavíme, reflektuje i rozdělení týmů kanceláře podle oblastí působení a hospodářských sektorů klientů, pro které pracují. Díky tomu tak můžeme navrhovat komplexní řešení jejich problémů. Následujeme klienty do jejich oborů. Jsme přesvědčeni, že jen tak je možné plně porozumět jejich potřebám.

Právnická firma roku

CSR, restrukturalizace a insolvence, veřejné zakázky, firemní Compliance, Trestní právo

Corporate INTL Global Awards

Czech Republic – Commercial Law Firm of the Year 2022
Czech Republic – Public Procurement Law Firm of the Year 2022

Global Law Experts Listing

Czech Republic – Commercial Law Firm of the Year 2022
Czech Republic – Public Procurement Law Firm of the Year 2022

Instituce, které podporujeme

První kroky,

které vedly ke vzniku jedné z nejúspěšnějších advokátních kanceláří v Česku, nejprve směřovaly úplně jinam. Po Sametové revoluci snili mladí doktoři práv Pavel Smutný a Jaromír Císař o vytvoření institutu pro studium demokracie. K tomu jim však chyběly finance, a proto se rozhodlizaložit si vlastní advokátní kancelář. Společně s bývalým předsedou Nejvyššího soudu Otomarem Bočkem otevřeli svou první advokátní firmu Juris Consult. Protože Boček záhy po založení zemřel, hledali k sobě mladí advokáti zkušeného partnera. Obrátili se na svého bývalého profesora Zdeňka Češku. V roce 1993 se tak mohla zrodit advokátní kancelář CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ.

Kancelář se rozrůstá

Kancelář se i přes skromné začátky rychle prosadila a začalo se jí dařit. Vedle českých klientů přicházeli i ti zahraniční, zejména z Francie a Itálie. Kancelář začala pracovat hlavně v oblastech veřejného sektoru, bankovnictví, energetiky a dopravy, a s nárůstem klientů i oborů přišla také potřeba přestěhovat se z malé kanceláře v Pernerově ulici do větších prostor v Dlouhé třídě.

Následovalo období rychlého, ale stabilního růstu, a firmou prošla celá řada osobností, například dřívější ministr spravedlnosti Robert Pelikán, jeho matka a soudkyně evropského Tribunálu Irena Pelikánová či bývalá nejvyšší státní zástupkyně a rovněž ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Pro budoucnost firmy byl ale daleko důležitější nástup studenta Petra Michala, který s kanceláří začal spolupracovat už v prvním ročníku fakulty a ve 32 letech se stal jedním z nejmladších společníků velkých kanceláří na českém advokátním trhu. Klíčový byl i příchod Jakuba Hollmanna a Jana Sůry, kteří dnes působí ve vedení kanceláře.

Bohemian Heritage Fund

Díky úspěchu kanceláře získali společníci prostor pro svůj původní záměr – uskutečnit společensky prospěšný projekt. V roce 2009 založili nadační fond BOHEMIAN HERITAGE FUND, který prostřednictvím soukromých prostředků mecenášů podporuje výjimečné české kulturní počiny. I díky tomu kancelář opakovaně získává titul Právnická firma roku v oblasti pro bono a společenské odpovědnosti. Ve stejném roce se stal Pavel Smutný prezidentem Česko-izraelské smíšené obchodní komory. Kancelář se prostřednictvím těchto aktivit významně zapojila do podpory mezinárodních investic, českého exportu a širší mezinárodní spolupráce.

City Tower

Poslední stěhování čekalo kancelář v roce 2010. Teď sídlí v 26. patře nejvyšší pražské budovy City Tower s výjimečným rozhledem po celé Praze.

Kancelář kontinuálně roste co do počtu klientů i obratu a dosahuje mimořádných výsledků. Jen v roce 2019 pracovala pro 95 klientů v celkem 532 případech a v nejdůležitějších 13 sporech svým klientům vyhrála či uchránila 16 miliard korun. Pravidelně boduje také v hospodářské soutěži a veřejných zakázkách, obchodním právu či na poli společenské odpovědnosti. V roce 2019 se partnerem kanceláře stal Roman Kyral a rozšířil tak řady vedení

Příběh pokračuje

Od založení kanceláře už uplynulo víc než čtvrt století. Na rozdíl od většiny velkých právnických firem však nejsou jména společníků jen v názvu. Zakládající členové nadále aktivně působí ve vedení firmy a podílejí se na jejím směřování. Vedení se navíc významně rozšířilo – novým společníkem se stal Jakub Hollmann, který v kanceláři začínal ještě jako student, a partnerkami Markéta Flanderková a Kateřina Šveřepová.

Slavíme 30 let v české advokacii

V roce 2023 uplynulo 30 let od založení kanceláře Císař, Češka, Smutný. A jde o přelomový rok v mnoha ohledech. Bohužel nás navždy opustil zakládající společník kanceláře a nestor českého práva profesor Zdeněk Češka. Opět jsme rozšířili a omladili vedení, když se pátým partnerem stal Milan Kučera, jeden z dlouholetých pilířů našeho týmu.

 

Příběh kanceláře Císař, Češka, Smutný pokračuje dál.