Pavel Smutný: Izraelské zbraně kupujeme kvůli kvalitě, ne politickému tlaku

Pavel Smutný je český právník a advokát, jeden ze zakladatelů advokátní kanceláře Císař, Češka, Smutný a kulturní mecenáš, který pomáhal organizovat například sbírku na nové varhany ve Svatovítské katedrále. Známé je také jeho působení v Česko-Izraelské smíšené obchodní komory (ČISOK), jejímž prezidentem je nepřetržitě od roku 2009. S ohledem na tuto skutečnost je považován za jednoho z předních českých expertů na česko-izraelské vztahy i na samotný Stát Izrael, a to včetně jeho bezpečnosti. Není bez zajímavosti, že dlouholetým členem komory je i Tomáš Pojar, národní bezpečnostní poradce a bývalý velvyslanec ČR v Izraeli. Pavel Smutný poskytl CZ DEFENCE rozhovor, ve kterém rozebíráme bezpečnostní situaci Izraele i jeho strategické vztahy s ČR.

V rámci oslav 30 let kanceláře pořádáme koncert pro studenty

Advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný v rámci oslav svého 30. výročí zve studenty PF UK na koncert legendárních Blues Brothers. Koncert se odehraje v ikonickém “bazénu” Právnické fakulty a vstup pro studenty je zcela zdarma. Koncert je první kapitolou nového partnerství naší kanceláře s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy.

Milan Kučera se stal novým partnerem kanceláře

CÍSAŘ, ČEŠKA, SMUTNÝ, přední česká advokátní kancelář, rozšířila řady svého vedení. Novým partnerem se stal Milan Kučera, který doposud působil na pozici vedoucího advokáta. Milan Kučera se aktuálně zaměřuje zejména na realizaci a financování strategických projektů investiční výstavby (financování, zadávání veřejných zakázek, smluvní podmínky FIDIC). Jeho agendou dále budou i témata spojená rozvojem evropské legislativy v oblasti práva životního prostředí a udržitelnosti, jako je například aplikace zásady DNSH (do no significant harm) nebo principu EE1 (energy efficiency first principle) v českém právním prostředí.

Naše kancelář patří mezi TOP Zaměstnavatele roku 2023

Naše kancelář patří mezi TOP Zaměstnavatele roku 2023! Podle prestižní ankety, jejíž výsledky vychází z průzkumu mezi téměř 12 000 vysokoškoláky, jsme se umístili jako čtvrtá nejžádanější advokátní kancelář na tuzemském trhu. Výsledku si velmi vážíme, protože studenti právních oborů tvoří páteř naší kanceláře a dlouhodobě se snažíme o jejich rozvoj a kariérní růst.

Pavel Smutný: ESG není žádný blábol ani nechtěná móda z Bruselu

Stále víc kolem sebe slýchám, že české firmy od rozdělení Československa jedou na plný výkon. Důvěra lidí v hospodářství, a tedy i podniky, které jsou motorem ekonomiky, ale nijak závratně neroste. Ano, česká ekonomika na tom není vůbec zle, naopak – daří se nám, a to je dobře. V jakém stavu jsou však samotné firmy? Zásadní otázkou přitom není to, jaké mají zisky, ale jaké hodnoty vytvářejí. A jak by tyto firmy měla přijmout společnost.

Předsedou představenstva Hospodářské komory hl. m. Prahy se stal Petr Michal

Delegáti Hospodářské komory hlavního města Prahy (HKP) na svém řádném volebním shromáždění opět zvolili advokáta a společníka naší advokátní kanceláře Petra Michala předsedou představenstva. V čele HKP bude další tři roky. Delegáti volili také místopředsedy představenstva, kterými se stali František Blažek, Pavel Finger a Josef Šindelář.

Pavel Smutný: Demokracie není ohrožena jenom v Izraeli

Prestižní mezinárodní cenu Jerusalem Award získal za dlouholetou podporu česko-izraelských vztahů jako první Čech v historii advokát a prezident Česko-izraelské obchodní komory Pavel Smutný. Kdy se začal formovat jeho vztah k Izraeli? jak je Česká republika v Izraeli vnímána? A je v Izraeli nyní ohrožena demokracie? V audiozáznamu pořadu Jak to vidí Českého rozhlasu ještě zazní téma české kultury v zahraničí i to, v čem je přínosná strategie ESG.

Petr Michal: Praha bez nové vlády stagnuje. Potřebuje stavět

Koalice Spolu pro Prahu složená z ODS, TOP 09 a KDU-ČSL udělala po Novém roce vstřícný krok směrem k dosud vládnoucím Pirátům a Starostům a nezávislým. Nabídla jim většinu v radě, ačkoliv „PirStan“ získal dohromady v zářijových volbách o mandát méně než středopravicová aliance. Po jednáních v minulém týdnu došlo k dohodě na podobě koaliční smlouvy. Poté se situace v hlavním městě snad po dlouhých měsících konečně odblokuje. A Praha to nutně potřebuje.

Pavel Smutný získal prestižní cenu Jerusalem Award

President Česko-izraelské smíšené obchodní komory (ČISOK) a společník naší advokátní kanceláře Pavel Smutný získal jako první Čech v historii prestižní mezinárodní cenu Jerusalem Award. Oceněn byl zejména za dlouhodobou podporu vztahů mezi Českou republikou a státem Izrael. ČISOK pomáhá rozvíjet vzájemný obchod obou zemí a úzce spolupracuje se státní správou i samosprávou v ČR i Izraeli a rovněž s izraelskou ambasádou v Praze.

Při předávání rodinné firmy je klíčové udržet filozofii

Předávání rodinné firmy je v Česku stále častějším tématem s tím, jak stárne skupina podnikatelů, která začínala v devadesátých letech. O různých metodách, jak řešit podnikové nástupnictví, debatovali ve Forbes BrandVoice podcastu Jakub Hollmann a Michal Pomahač.