Jak to vidí Pavel Smutný: Cena Arnošta Lustiga není pro bohy

Cenu Arnošta Lustiga, která se uděluje lidem za odvahu, statečnost, lidskost a spravedlnost, převzal za rok 2021 Šimon Pánek, zakladatel společnosti Člověk v tísni. Jaké hodnoty stojí za to chránit? A proč bez kritického myšlení není svobody? Advokát a mecenáš Pavel Smutný v audiozáznamu ještě pohovoří o tom, proč je nutné přistupovat k dějinám s pokorou, jaký smysl měla operace Anthropoid i co pro něj znamená vyšší princip mravní.

Pavel Smutný o laureátovi Ceny Arnošta Lustiga

Společník naší advokátní kanceláře, president Česko-izraelské smíšené obchodní komory a jeden z původců Ceny Arnošta Lustiga Pavel Smutný dnes v České televizi hovořil o jubilejním desátém laureátovi Ceny Šimonu Pánkovi.

Jakub Hollmann: Svěřenský fond není jen pro Babiše

Počet Čechů, kteří chtějí uspořádat vlastní majetek pomocí svěřenských fondů, v loňském roce vzrostl téměř o polovinu. A zájem neopadá. Svěřenské fondy totiž mohou být vhodným řešením pro předání například rodinné společnosti další generaci – a ve firmách je proto o takové uspořádání majetku stále větší zájem.

Pavel Smutný: Ekonomická krize jako příležitost

Celý svět je v pohybu a hrozí, že tímto pohybem bude negativně zasažena a otřesena i naše země. Klíčovým by pro nás proto nyní mělo být, abychom bezhlavě nepodléhali tomuto negativnímu trendu, ale naopak se pokusili nalézt vlastní směr a způsob pohybu. Inspirací pro nás může být izraelské rčení: „Pokud vám život nadělí citróny, udělejte z nich citronádu.“ Právě Izraelci jsou mistry v uvádění tohoto přístupu do praxe a také historie nám mnohokrát ukázala, jak mohou negativní jevy vést k reformám a zlepšení.

Český národní symfonický orchestr získal Grammy

Český národní symfonický orchestr, jehož je naše kancelář hrdým partnerem, uspěl na cenách Grammy. Získal ji za skladbu To The Edge Of Longing, kterou natočil s americkým skladatelem a dirigentem Vincem Mendozou.

Svěřenské fondy: flexibilní způsob mezigeneračního předání majetku

Předat rodinný podnik svým potomkům si přejí téměř dvě třetiny českých podnikatelů. Předávku na další generaci ale dle statistik přežije jen třetina firem. Během pandemické krize se u Čechů zvedl zájem o mezigenerační předávku majetku nejen formou závěti, ale i pomocí svěřenských fondů. Zatímco o závěti u notáře zájem meziročně stoupl o 12 %, u svěřenských fondů šlo až o 40 %.